Инструкции за употреба Hondrostrong

Hondrostrong – природен лек во насока на заздравување на зглобовите, рскавицата и коскеното ткиво

Крем Hondrostrong ефикасен природен лек во насока на заздравување на зглобовите, рскавицата или коскеното ткиво. Лекот го активира регенерација на ткивата, го намалува воспалението, ја подобрува trophic ткива, како и обезбедува моќен превентивен ефект.

Индикации за употреба

  • воспалителни процеси во зглобовите или коскеното ткиво;
  • повреда на мускулоскелетниот систем;
  • arthrosis, артритис, osteochondrosis, radiculitis, грчење на мускулите;
  • прекумерното вежбање;
  • на возраст од 50 години;
  • на sedentary начин на живот.

Како да го користите: упатство за употреба

Нанесете мала количина на крем за чисти кожата и нежно масажа алатка масажа се додека потполно се апсорбира.

Нанесете мала количина на крем neojidannyi областа на кожата и масажа се додека целосно апсорбирана

Користи био-поправка крем зглобовите, рскавицата или коскеното ткиво 1-3 пати на ден. Текот на третманот е еден месец и половина и може да се прилагоди во зависност од тоа здравје.

Контраиндикации: индивидуални нетолеранција да компоненти на крем. Hondrostrong обезбедува одлични се чувствуваат и се враќа на радоста на животот! Се брза да купат дрога во Македонија во најдобрата цена!